Różnorodność kolczyków z kamieniami

4 lipca 2017

Jeśli potrzebujesz kolczyków z kamieniami, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Chociaż biżuteria potrafi obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy wisiorki. Minerały potrafią całkowicie zmienić wygląd ozdób – inny charakter mają bowiem kolczyki z topazami, odmienny z kolei te wysadzane turkusem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które są syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Należy wspomnieć, że wiele surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś rozmaite kolory zawdzięczają tego typu domieszkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują oczywiście minerały szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od niebieskich do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zwykle podnosi cenę kupna tego rodzaju kolczyków. Warto jednak zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze o wiele bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]