Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

19 lipca 2016

kolczyki

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najchętniej nabywanych przez kobiety akcesoriów. Pasują na każdą sytuację – niezwykle wzniosłą i w luźniejszym klimacie. Przekonajmy się w czym leży sekret, że są tak często wybierane i w jakich miejscach można je nabyć.

Srebrne kolczyki – najpiękniejsze wzory

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozmaitych fasonach. Najczęściej kupowane są subtelne sztyfty, które sprawdzą się na co dzień i od święta, są skromne, a równocześnie wytworne. Równie często wybierane są wiszące dodatki, które cudownie wydłużają sylwetkę. Sprzedawane jako ozdobione drogocennymi kryształkami albo całkowicie klasyczne. Elementy wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj występuje w przypadku dodatków z tworzyw sztucznych. Najbardziej gustowne kolczyki uzyskano techniką oksydowania, więc dobierając je popatrzmy na próbę oraz technikę ich wykonania.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze olśniewające

Żeby srebrne kolczyki stale prezentowały się doskonale, musimy skrupulatnie je oczyszczać i na bieżąco usuwać najmniejsze zabrudzenia. Należy przecierać je regularnie suchą szmatką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalne preparaty czyszczące, a przeznaczone na ważne okazje kolczyki trzymać w szczelnych woreczkach. Nie polecamy natomiast anachronicznych technik polerowania, typu szczoteczka do zębów czy sól. Tego typu środki mocno naruszają elastyczną fakturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór ozdób znajdziemy na pewno w e-sklepach, które oferują błyskawiczny dowóz do domu i atrakcyjne wyprzedaże. Ponadto zakupy online to niebywały komfort, który zapewne docenią w szczególności zabiegane kobiety.