Wisiorki z ametystami

12 czerwca 2016

więcej o biżuterii z ametystami »

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Indiach i Kanadzie. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.