Wyjątkowy topaz mistyczny

5 grudnia 2016

Chcesz nabyć mystic topaz? Sprawdź https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty daje obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna jest także różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojego stroju.