Zakupy, porady, możliwość dopasowania biżuterii – atuty sklepu jubilerskiego

9 lutego 2021

Na https://obraczki.net.pl znajdziesz jubilera Kraków na miarę swoich potrzeb.

Wraz z rozwojem rynku oraz ewolucją internetu, zreformowaliśmy także nasze nawyki odnośnie dokonywania zakupów. Dziś bardzo chętnie wykorzystujemy możliwość zamawiania w sieci. I chociaż w internecie można wyszukać niemal wszystko, nadal wiele rzeczy warto nabywać w sklepach stacjonarnych. Wśród nich jest biżuteria.

Dlaczego powinno się kupować biżuterię w sklepie jubilerskim?

Kupno srebrnego pierścionka, broszki lub wisiorka wiąże się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Zatem, żeby być pewnym, iż biżuteria zaspokoi wszelkie nasze oczekiwania, powinniśmy obejrzeć ją osobiście u jubilera. Jest kilka argumentów, które uzasadniają takie postępowanie. Podczas wizyty w sklepie jubilerskim, przede wszystkim jeśli zamierzamy nabyć obrączki ślubne albo pierścionek zaręczynowy, mamy możliwość nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak faktycznie będzie się ona prezentować na palcu. Jeżeli natomiast wybierzemy wzór pierścionka jaki nam się spodoba, ale okaże się on zbyt ciasny albo za luźny, złotnik na nasze życzenie dopasuje go do pożądanego wymiaru lub zrobi nowy. Innym plusem kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania kompetentnej pomocy złotnika. Podpowie on, które kamienie szlachetne będą współgrać z naszą karnacja, pokaże aktualne trendy we wzornictwie, poradzi nam jak dopasować właściwy kruszec, a klientom kupującym biżuterię na prezent podpowie, co najczęściej daje się na imieniny, komunię czy ślub.

Dodatkowe usługi jakie świadczy jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich wyrobów, ale również pełnią dodatkowe usługi. Naprawa popsutej biżuterii jest najważniejszą z nich. Jeżeli odpadł nam kryształek z kolczyka bądź zerwał się naszyjnik, złotnik w mgnieniu oka i umiejętnie zreperuje go w swoim zakładzie. Gdy dostaniemy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto miał większy obwód palca, jubiler poprawi obwód takiego pierścionka. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje również na pierścionku lub wisiorku podziękowania, gratulacje, datę albo inną ważną dla nas treść. Z kolei jeśli pragniemy obdarować kogoś unikatowym podarunkiem, ewentualnie mamy własny pomysł na wisiorek lub pierścionek, możemy zlecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeżeli w domu trzymamy zbędną albo niekompletną biżuterię, z którą nie wiemy co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie działa skup metali szlachetnych.

Dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]