Dlaczego warto zapisać się do szkoły trenerów

29 stycznia 2017

Mało profesji ma lepsze widoki na przyszłość niż trener. Analitycy przewidują, że w najbliższych latach z jego porad będą korzystali przedstawiciele wielu branż. Nie może zatem zaskakiwać, iż wielu ludzi stawia na to, by spróbować swoich sił w tej profesji. Już teraz wszak trenerzy mogą pochwalić się wysokimi dochodami i wieloma innymi korzyściami. Pamiętajmy przy tym, że do pracy w tym zawodzie potrzebne są określone umiejętności oraz, co najistotniejsze, właściwe kwalifikacje. Te ostatnie możemy zdobyć biorąc udział w kursach, które prowadzi szkoła trenerów. Jakich rzeczy więc dowiemy się podczas tego typu szkoleń? Czemu dobrze wziąć w nich udział?

Jak kształci szkoła dla trenerów?

Na kurs prowadzony przez szkołę trenerów warto postawić zwłaszcza dlatego, że kompleksowo przysposabia on do prowadzenia swoich szkoleń. Podczas podobnych kursów poruszane są najróżniejsze zagadnienia – na przykład trening interpersonalny, współdziałanie w teamie, zjednywanie zespołu, zażegnywanie sporów w grupach i pomoc w odnalezieniu swojego sposobu działania. Poszczególne zagadnienia kursów są złożone tak, by uczestnik mógł w swojej pracy pojąć mechanizmy wpływające na kroki grupy i tak stworzyć skuteczne w różnych przypadkach programy szkoleń. Pamiętajmy też, iż warto stawiać na szkolenia, których program pozwala na późniejsze uzyskanie rekomendacji Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Techniki typowe dla szkoły trenerów

Aby uczestnicy kursów uzyskali opisane wcześniej kwalifikacje, prowadzący muszą wykorzystywać właściwe metody. Najlepsze skutki daje wykorzystywanie takich technik jak gry zespołowe, brainstorm czy też miniwykłady. Bardzo skutecznymi technikami okazują się także dramy i symulacje. Każdą z opisanych technik słuchacze szkoleń mogą zastosować następnie podczas własnych projektów.