Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

20 listopada 2022

Szukasz korzystnej oferty kursu Adobe Photoshop? Nie czekaj! Zajrzyj tutaj.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają twórcy

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko stał się głównym oprogramowanie artystów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami olejnymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Digital painting – lekcje z udziałem instruktora

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać potrzebne metody stosowania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]