Jakie umiejętności rozwiniesz uczestnicząc w kursie górskim?

25 sierpnia 2023

Tu poznasz pełną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą o wysokiej trudności. Stąd pasjonatom gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i używania czekanu

Najlepszym sposobem, żeby nabyć istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są niezbędne w razie różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Szkolenie omawia dodatkowo zasady poprawnego działania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada ogromne doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niedużych grupach, które z reguły mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni w pełni przyswoić sobie pełną wiedzę, potrzebną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]