Język angielski

27 listopada 2016

Najważniejszy język w Europie – angielski

Zważając, że język angielski niezbędny jest prawie wszędzie (przy wymianie handlowej, w turystyce, polityce międzynarodowej, a także w życiu codziennym), można stwierdzić, że stał się on najważniejszym językiem europejskim. Ta przydatność znajomości języka angielskiego powoduje otwieranie się coraz to nowszych szkół nauczających języków obcych.

Nauka języka angielskiego w domu

Angielski jest o tyle dobry do samodzielnego uczenia się, że materiały do jego nauki są szeroko dostępne. Każdy sklep z książkami sprzedaje książki do nauki tego języka oraz literaturę angielską w oryginalnej wersji językowej. W języku angielskim nagrana jest również zdecydowana większość współczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w kraju, gdzie nie jest on językiem urzędowym, nie trudno więc się z nim osłuchać.

Szkoły językowe uczące języka angielskiego

Każda szkoła językowa proponuje swoim studentom możliwość wyboru z różnych rodzajów kursów językowych i metod nauczania. Program DIRECT English jest jedną możliwości do wyboru.

DIRECT English to nowy sposób na szybkie przyswajanie wiedzy językowej. Jest oparty na Metodzie Bezpośredniej, w czym przypomina dość mocno rozpropagowaną na polskim rynku Metodę Callana.

Alternatywnym wyborem jest kurs GENERAL ENGLISH – prowadzony metodą komunikatywną. Stworzony jest dla osób pragnących rozwinąć ogólną, praktyczną znajomość języka, umożliwiającą rozmowę w międzynarodowym towarzystwie. Dla lepszego efektu kursy prowadzone są zazwyczaj przez dwóch lektorów: polskiego oraz lektora natywnego, dla którego język angielski jest językiem ojczystym.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, czyli nauka poprzez prowadzenie rozmów po angielsku.

Oba te kursy, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła językowa Archer School. Wszystkie szczegóły można sprawdzić na stronie szkoły www.archerschool.pl.