Język francuski

11 września 2016

Rola języka francuskiego dawniej i obecnie

Znajomość języka francuskiego w dalszym ciągu odgrywa bardzo istotną rolę, mimo tego, że to angielski jest dziś najbardziej popularnym językiem na świecie. Dawniej umiejętność posługiwania się językiem francuskim była konieczna w kręgach dyplomatycznych, a także wśród arystokracji wszystkich krajów europejskich.

O francuskim słów kilka

Francuski jest wybitnie popularnym w Europie, gdyż jest jednym z języków urzędowych Wspólnot Europejskich. Oprócz tego jest także używany jako język urzędowy w Szwajcarii, Belgii oraz oczywiście – we Francji.

Nauka języka francuskiego – jak zacząć?

Francuski jest językiem, w którym zwraca się uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Jeśli planujesz naukę tego języka przyłóż się do nauki gramatyki, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Wg dużego grona ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki efektywności nauczania.