Dlaczego banery reklamowe są tak popularne?

26 maja 2016

Reklama zewnętrzna jest wymieniana wśród najskuteczniejszych metod. Zdaje egzamin w razie rozmaitych firm – od hipermarketów, przez regionalne przedsiębiorstwa aż po kampanie charytatywne. Istnieją rozmaite formy promocji outdoorowej – wielkie plakaty, małe postery, a nieraz też graffiti. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się natomiast banery reklamowe. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż posiadają mnóstwo mocnych stron. Na jakich zasadach jednak polega strategia z użyciem banerów? Dlaczego są tak chętnie wybierane przez najróżniejsze firmy?

Banery reklamowe – co to jest?

Banery reklamowe to specjalny rodzaj billboardu, który od zwykłego różni się tym, że naniesiony jest na odpornym na wodę podłożu. Z uwagi na fakt, że do ich produkcji stosuje się odpowiednie farby, banery reklamowe są znacznie bardziej wytrzymałe od pozostałych posterów – nie straszne im opady czy znaczne nasłonecznienie. Spotykane są w najróżniejszych rozmiarach, ale przeważają te wielkoformatowe – są lepiej widoczne, a skutkiem tego jest skuteczność wykorzystującej je kampanii.

Banery reklamowe – gdzie je wydrukować?

Z wiadomych przyczyn produkcję banerów reklamowych najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie – domowe ich wykonanie jest wszak niewykonalne z uwagi na konieczność użycia właściwego podłoża i tuszu. Drukarnie nierzadko także oferują przygotowanie projektów banerów reklamowych, a zwykle wydamy na tę pomoc mniej niż w studiu graficznym.