Druk banerów – zostaw to fachowcom

30 czerwca 2016

Banery są stawiane wśród najsolidniejszych technik reklamy outdoorowej. Tradycyjne plakaty nie sprawdzają się w kontakcie z opadami – papier, z którego są wyprodukowane, prędko wszak nasiąka, zaś farba się zmywa. Banery reklamowe tych minusów nie mają, ponieważ do ich produkcji służą wytrzymałe na wodę surowce, między innymi polichlorek winylu. Nic zatem zaskakującego, iż są one chętnie stosowane przez najróżniejsze firmy – zarówno te największe, jak i działające wyłącznie na rynku lokalnym. Jak więc przebiega druk banerów promocyjnych? Jakiej drukarni go zlecić?

Nowoczesny druk banerów

Solidność banerów promocyjnych jest w dużym stopniu wynikiem zastosowania właściwych technik produkcji. Często wykorzystywany jest druk solwentowy, którego dobrą stroną jest wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Wytrzymałość na wpływ promieni słonecznych gwarantuje również technologia utwardzania barwników z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma także surowiec, na którym zostanie nadrukowany wzór – koniecznie powinien być odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego stosowane są na przykład rozmaite rodzaje PCV i specjalne siatki.

Komu powierzyć druk banerów?

Jak nietrudno się domyślić, druk banerów wymaga użycia odpowiednich materiałów i specjalistycznego sprzętu. Należy więc zlecić go doświadczonej firmie – jedynie w ten sposób będziemy mieli pewność, iż zamówione banery będą przygotowane starannie i nie zniszczą się w trudnych warunkach. W firmach proponujacych druk banerów nierzadko mamy też szansę zamówić opracowanie ich wzorów.