Gazeta firmowa – kiedy jest potrzebna?

2 czerwca 2016

Odszukaj specjalistów, którzy wykonają gazetę firmową

Strategie reklamowe to ważny aspekt prowadzenia firmy – dzięki nim możemy zbudować image marki wśród klientów, co przy właściwym planowaniu na pewno przyniesie efekty pod postacią wyższych zysków. Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż przedsiębiorstwa posiadające więcej niż jedną filię muszą także zadbać o to, co są myślą o niej pracownicy. Najefektywniejszą metodą komunikacji z pracownikami od dawna są gazety firmowe. Należy więc napisać o nich kilka zdań. Czemu są tak chętnie wykorzystywane przez firmy? Co zwykle jest zawarte w takich wydawnictwach? I – co niewątpliwie będzie najważniejsze – jakiej firmie powierzyć opracowanie gazety firmowej?

Gazeta firmowa – o czym pisać?

Powinnością gazety firmowej jest ukazanie zatrudnionym zalet firmy, w której działają. Z tego względu sporo uwagi redaktorzy poświęcają sukcesom firmy i zatrudnionych. Gazeta firmowa musi także przekazywać informacje na temat życia przedsiębiorstwa – zwłaszcza, jeśli pracownicy kolejnych filii się nie znają. Przeglądając gazetę firmową, zatrudnieni powinni też poczytać o planach rozwoju przedsiębiorstwa. Charakterystyka gazet firmowych, jak łatwo się domyślić, może być różna w zależności od specyfiki firmy, ilości pracowników oraz od średniego wieku zatrudnionych.

Kto przygotuje interesującą gazetę firmową?

Skuteczność wizerunkowa gazety firmowej w ogromnym stopniu zależna jest od tego, jak ona się prezentuje. Z tego względu istotne będzie zarówno to, kto napisze informacje zawarte na jej łamach, ale także to, komu powierzymy jej opracowanie graficzne. Osiągniecie spodziewanych rezultatów marketingowych na pewno uprości gazeta firmowa złożona przez doświadczoną firmę reklamową. Stawiając na takie rozwiązanie nie tylko spowodujemy, że odbiorcy łatwiej wyszukają ciekawe dla nich wiadomości, ale także gazeta będzie wyglądać ciekawiej, co sprawi, że przeczyta ją większa liczba czytelników.

Dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]