Kompleksowy skład książek

18 maja 2016

Skieruj się tutaj jeżeli chcesz zamówić skład książek

Kiedyś odpowiadał za to zecer, aktualnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, ale wciąż potrzeba do tego dużej dokładności, wiedzy dotyczącej wielu reguł i ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Komu powierzyć podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek lub broszur. Największą popularnością szczyci się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców DTP. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Obydwa programy to rozwiązania komercyjne, jednak dostępna jest również bezpłatna opcja – Scribus.

Na jakich aspektach koncentruje się skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst możliwie najbardziej przejrzystym – nieodpowiednio sformatowany tekst prędko zmęczy czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne są również względy estetyczne – publikacja powinna odpowiednio się prezentować. Duże znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób treść współgra z inną zawartością strony – zdjęciami czy ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Na podobne usługi decydują się chętnie wydawcy gazet lub innych publikacji – szczególnie, jeśli są to niewielkie firmy i nie posiadają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się także ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Skład książek – gdzie zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się powierzenie tego agencji reklamowej – tego typu firmy używają odpowiednich aplikacji, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy efekt całkowicie nas zadowoli.

Dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]