Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

16 maja 2016

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników sieci. Lecz co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.