Budowa ogrodzenia z gabionu

23 grudnia 2016

Wykonany ze skały płot to bardzo piękne ogrodzenie, ale nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić. Jego konstrukcja jest wszak dość skomplikowana, zaś cena może mocno osłabić nasze finanse. Szczęśliwie jednak, osoby, które chciałyby właśnie tak oznaczyć krańce swojej posesji, mogą postawić na interesującą alternatywę. Chodzi o gabiony, które prezentują się równie efektownie, a są dużo tańsze i mają prostszą konstrukcję.

Gabiony – o co chodzi?

Gabiony to wykonane z metalu klatki, w których ułożony jest rozdrobiony kamień. Kiedyś były stosowane jako konstrukcje chroniące przez erozją stoków lub w konstrukcjach wodnych. Z czasem dostrzeżono również ich niezwykły wygląd, który sprawił, że trafiły do ogrodów i na prywatne działki.

Gabiony – w każdym miejscu prezentują się dobrze

Wielką zaletą gabionów jest ich uniwersalność. Bez trudu dopasujemy je do każdego miejsca – znajdujące się w nim skały możemy wybrać w zależności od tego, jak wygląda otoczenie. Kiedy weźmiemy pod uwagę także niewielkie ceny ich wytworzenia, powoduje to, iż gabiony często wybierają posiadacze domów jednorodzinnych.

Gabiony – trwałe płoty

Nieskomplikowana konstrukcja gabionów powoduje, że są bardzo wytrzymałe na defekty. Można wykorzystywać je także w ekstremalnych warunkach – przez lata służyły przecież do zagwarantowania bezpieczeństwa ludności z terenów położonych pod urwiskami. Nie wymagają częstych napraw, a więc doskonale sprawdzą się na działce.