Kompleksowe zakładanie ogrodów

10 stycznia 2017

Przydomowy ogród to nie tylko przestrzeń odpoczynku. To przecież także możliwość pozyskania ekologicznych owoców, pięknych kwiatów i aromatycznych przypraw. Aby jednak nasz ogród pełnił wszystkie te role, powinien być nie tylko zadbany, ale też odpowiednio zaprojektowany – a to ostatnie zadanie może sprawić mnóstwo problemów. Dobrze zatem zrobimy, zlecając zakładanie ogrodów zawodowcom.

Zakładanie ogrodów to trudna rzecz

By ogród prezentował się ładnie zarówno latem, jak i wiosną, niezbędne okaże się jego odpowiednie zagospodarowanie. Zakładanie ogrodów wymaga zatem szerokiej wiedzy dotyczącej specyfiki rozmaitych roślin i doświadczenia w planowaniu przestrzennym – a bez odpowiedniego wyszkolenia, bardzo trudno byłoby dobrze wykonać takie zadanie.

Jak szukać zakładania ogrodów?

Wyszukanie przedsiębiorstwa, któremu zlecimy zakładanie ogrodów nie powinno sprawić problemów. Dobrze będzie, jeśli poszukiwanie zaczniemy w internecie – korzystając z wyszukiwarki www, bez trudu znajdziemy co najmniej kilka przedsiębiorstw z naszej miejscowości, które oferują usługi ogrodnicze. Przed wyborem konkretnego wykonawcy powinniśmy jednak przeczytać na stronach internetowych komentarze dotyczące jego pracy – unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek.

Zakładanie ogrodów – ile zapłacimy?

Ceny takich usług są bardzo zróżnicowane. Zagrabienie jednego m2 gruntu to koszt około niebyt znaczący, ale na przygotowanie trawnika wydamy aż ponad 10 złotych za metr. Najbardziej kosztowne okaże się natomiast dowiezienie ziemi – kosztuje nawet 100 zł za m2.