Trawniki

3 listopada 2016

Prawdopodobnie każdy, kto posiada własny dom zaraz po wykończeniu go zaczyna planować założenie ogrodu. Trawnik jest jego nieodzownym elementem. Da się go założyć wieloma sposobami, jednym z nich jest siew. Trawniki z siewów są bardzo cenione i powszechnie stosowane.

Jak prawidłowo zakłada się trawniki z siewów?

Trawniki z siewów są pięknym otoczeniem dla domu, posiadają jednak liczne wymagania i należy poświęcić im wystarczającą ilość uwagi w celu osiągnięcia upragnionego efektu. Specjalnie wybrane nasiona powinno się siać w maju lub we wrześniu. Po wybraniu odpowiedniej mieszanki nasion można przystąpić do przygotowania gleby. Kolejną częścią pracy nad trawnikiem jest dokładne wałowanie, czyli dociśnięcie nasion do podłoża oraz regularne ich podlewanie. Każdy, kto zakładał trawniki z siewów wie, że jest to wymagające zajęcie. Efekt jednak jest tego warty.

Trawniki z siewów – zalety i wady

Zakładanie trawników z siewów jest metodą wymagającą wiele pracy i troski, jest również czasochłonne. Nierzadko okazuje się też, że taki typ trawnika nie spełnia oczekiwań przy bardzo nachylonej powierzchni. Nie zmienia to jednak faktu, że taki rodzaj murawy posiada mnóstwo zalet. Za przykład można podać cenę. Założenie trawnika z siewu nie kosztuje dużo. Ponadto istnieje możliwość całkowitego dopasowania go do własnych preferencji – dzięki temu, że sieje się go na własną rękę, można wybrać najodpowiedniejsze dla miejsca i konkretnej gleby nasiona. Zdecydowanie daje to wspaniały efekt.