
Zakładamy ogród – podłoża ogrodnicze
11 stycznia 2017Prace ogrodnicze wymagają wykorzystywania profesjonalnych mieszanek, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej wykorzystywane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?
Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość próchnicy
Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać bujną roślinność, dlatego szalenie ważny jest wybór wysokiej jakości komponentów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje produktów ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. ziemia wrzosowa, perlit, torf, materiały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, skalą zasadowości i zawartością składników mineralnych.
Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj najlepszy substrat na dachu
Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki traw i ziół, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. W sprzedaży dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać także krzewy. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak trawy ozdobne, macierzanki i rozchodniki. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.