Free ski – czemu warto zamówić?

5 grudnia 2016

Urlop na nartach na pewno nie będzie zaliczony do niewielkich wydatków w roku. Z uwagi na to, iż mała część z czytelników mieszka blisko stoków, na których możemy zjeżdżać na nartach, w budżet musimy doliczyć koszty dotarcia na miejsce i wynajęcie apartamentów, które wszak w obleganych przez narciarzy kurtach z pewnością będą wysokie. Dużym wydatkiem są też bilety wstępu na kolejne trasy czy zamówienie skipassa uprawniającego jazdy na wielu stokach w okolicy. Dobrze jednak wiedzieć, że organizując wyjazd w miesiącach poza środkiem sezonu wspomniane wydatki można znacząco zmniejszyć. Jak to zrobić? Wykupując pakiet w stylu free ski.

Oferty urlopów free ski

Free ski to oferty, które, jak przed momentem napisaliśmy, dostępne są poza szczytem sezonu – a więc w początkowych i końcowych miesiącach. Dlaczego będą tak korzystnym wyjściem? Z uwagi na to, iż kupujący tego typu pakiety turyści płacą wyłącznie za wynajem pokoju oraz dotarcie na miejsce – skypass dający prawo do używania okolicznych stoków będzie natomiast bezpłatny. Zależnie od rodzaju pakietu, możemy tym sposobem zmniejszyć koszty związane z urlopem od kilkunastu do aż pięćdziesięciu procent, a to dla narciarzy bez sporego budżetu okaże się wszak wielkim plusem.

Free ski – gdzie jest najpopularniejsze?

Choć oferty typu free ski dostępne są na całym świecie (także w polskich górach), najchętniej wybierane są przez narciarzy wypoczywających we Włoszech. Wśród miejsc, gdzie ofert free ski sprzedawanych jest szczególnie dużo jest Val di Fassa, gdzie narciarze mogą zjeżdżać na którymś z dziewięciu areałów. Poza tym free ski można zamówić w Val di Fiemme, które słynie ze wspaniałych krajobrazów i różnorodności stoków zjazdowych. Kolejnym nierzadko występującym w ofertach free ski miejscem jest Val di Sole. Turyści znajdą tu liczyć zarówno fascynujące widoki i doskonałe trasy, jak i liczne wody termalne.