Jeśli narty we Włoszech, to koniecznie Livigno

1 stycznia 2017

W ostatnich latach narciarstwo zaczęło cieszyć się bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków . Na nartach jeżdżą tak osoby dorosłe, jak i dzieci. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na wyjazd na zimowy wypoczynek poza granice Polski. Wśród popularnych przez fanów jazdy na nartach miejscowości wymienić należy położone we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – z jakiego powodu właśnie Livigno?

Włochy to piękne oraz wyjątkowo zróżnicowane państwo, które ma wiele do zaproponowania odwiedzającym. Livigno leży w Lombardii będącym jednym z piękniejszych włoskich terenów. Ośrodek narciarski znajduje się na wysokości prawie dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza, a miłośnicy białego szaleństwa mają możliwość korzystać tam z ponad trzydziestu wyciągów dla narciarzy. Szlaki charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności, co umożliwia każdemu miłośnikowi narciarstwa na znalezienie stoku doskonale pasującego do posiadanych umiejętności oraz zdolności. Niewątpliwymi atutami Livigno są mocno nasłonecznione zbocza i częste opady świeżego śniegu. Dzięki temu pokrywa śnieżna zalega na stokach przez przeszło dziewięć miesięcy w ciągu roku. Walorem ośrodka narciarskiego w Livigno jest również wyjątkowo urozmaicona – a przy tym bardzo zadbana – infrastruktura narciarska, co znacznie wpływa na wygodę narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno proponuje miłośnikom narciarstwa?

Ci, którzy lubią jeździć na nartach mogą postawić na wykupienie skipassu. Jest to karnet zniżkowy, który pozwala na kilkakrotne korzystanie z wyciągów narciarskich. Poza tym, turyści rezydujący w wybranych ośrodkach mogą liczyć na dodatkową zniżkę, co istotnie zmniejsza wydatki. Wypoczynek połączony z szaleństwem na stokach narciarskich w Livigno to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają tras o wielkim zróżnicowaniu, doskonale przygotowanych stoków, świetnej infrastruktury i ogromnej ilości śniegu. Nie ma wątpliwości, że wypoczynek odbyty w Livigno będzie niezwykle udany i dostarczy wspaniałych wspomnień.