Tyrol czy Ziemia Salzburska – narty w Austrii

11 stycznia 2017

Austria to kraj, który urzeka wspaniałymi krajobrazami, możliwością szusowania po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego wypoczynku. Planujesz ferie w Austrii? Przekonaj się, jakie możliwości czekają na turystów!

Narty w Austrii – trasy dla niedoświadczonych i zaawansowanych

Jakie są najpopularniejsze kurorty w Austrii, do których co roku przyjeżdżają setki osób spragnionych relaksu na stoku? Z całą pewnością warto odwiedzić Shuttdorf, kurortu położonego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd niedaleko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz przepięknego zbiornika wodnego Zeller See. Dla przyjezdnych przygotowano wspaniałe możliwości – stoki narciarskie, na których możesz potrenować swoje umiejętności, a dla osób lubiących wodę – także liczne baseny. Najczęściej odwiedzane kurorty Ziemi Salzburskiej to Filzmoos, Altenmarkt oraz Kleinarl. Każdy fan sportu wybierze coś dla siebie również w okolicach Tyrolu. Szczególnie rekomendujemy położoną w dolinie Otzal gminę Solden, w której znajdują się trasy niewymagające dużego doświadczenia, a także bardziej zaawansowane. Czeka tu na Ciebie także karczmy, park dla dzieci oraz basen termalny.

Narty w Austrii – liczne atrakcje dla najmłodszych fanów sportu

Tyrol to również ośrodek turystyczny Nauders, który liczy 50 km tras biegowych. Warto przyjechać tutaj w okresie ferii zimowych, ze względu na dogodne warunki dla najmłodszych fanów szusowania. Wiele ośrodków w Austrii gwarantuje jednak dogodne warunki do uprawiania sportów nie tylko w sezonie zimowym. Chcesz sprawdzić inne atrakcje? W okolicy Kaprun będziesz mógł zobaczyć wyścigi psich zaprzęgów oraz mecze hokeja na naturalnym lodowisku. Interesuje Cię zwiedzanie? Genialnym pomysłem jest odwiedzenie zamku w Kaprun, a także wielu innych zabytków. Narty w Austrii to doskonały patent na niezapomniany urlop!