Kancelaria radców prawnych – odszkodowania za błędy lekarskie

8 grudnia 2018

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za wypadki komunikacyjne, za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie lub chociażby odszkodowanie za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje. Przykłady tego typu spraw można bez problemu wymieniać, ale ważne jest to, że zawsze w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy przygotowani do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

Codziennie podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w przypadkach różnego rodzaju. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, takich jak upadek na śliskiej powierzchni. Nierzadko prowadzimy również sprawy wynikłe ze strat powstałych w trakcie wyjazdów wakacyjnych, spowodowanych m.in. niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. O naszą pomoc zwracają się też osoby poszkodowane na skutek błędów medycznych, takich jak powikłania przy operacji lub porodzie, leczenie przez dentystę wbrew zasadom sztuki lekarskiej czy przepisanie niewłaściwych leków.

Rola kancelarii radców prawnych w sprawach o odszkodowanie

Podczas prowadzenia postępowań o odszkodowanie zmagamy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak niepełnosprawność spowodowana przez nieudolnego lekarza, wypadek samochodowy, w wyniku którego zginęła bliska im osoba czy pobicie. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas osoby poszkodowane. Naszą rolą jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie oszacowanie jakich kwot może domagać się poszkodowany. Brak jest w tej kwestii sztywnych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie pozwala nam udzielenie Klientom informacji, która daje im możliwość zadecydowania co do dalszego rozwoju sprawy.