Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

26 listopada 2016

Jeśli potrzebujesz anteny naziemnej, koniecznie sprawdź telmor.pl

W przeważającej większości domostw dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]