BHP na co dzień – rękawiczki ochronne

22 grudnia 2021

Chcesz zamówić rękawice ochronne? Odwiedź ten adres.

W czasie wykonywania szeregu czynności zawodowych, częścią ciała, która jest w szczególności narażona na różne uszkodzenia są dłonie. Z tej przyczyny wypływa zatem wymóg ich protekcji efektywnymi środkami, takimi jak między innymi poprawnie dobrane do specyfiki pracy rękawiczki ochronne.

Kategorie rękawic ochronnych

Rękawice ochronne grupuje się w 3 kategoriach, pośród których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice zabezpieczają dłonie w przypadku małego zagrożenia uszkodzeniem rąk, zaś kategoria III to rękawice do zastosowania w warunkach wysokiego ryzyka, m.in. w trakcie pracy z silnymi detergentami bądź środkami chemicznymi zdolnymi okaleczyć skórę (np. z dwuetyloaminą, z acetonitrylem czy z nadtlenkiem wodoru), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi lub wyjątkowo niską temperaturą. Zadaniem pracodawcy jest tym samym dostarczenie zatrudnionym ubrań ochronnych właściwie dobranych do warunków realizowanej przez nich pracy. Stąd przed zamówieniem rękawic ochronnych konieczna jest weryfikacja, czy dany środek ochronny otrzymał atesty potwierdzające spełnianie wskazanych norm technicznych, innymi słowy czy ochrania on przed występującymi w miejscu pracy czynnikami. Dane o skali ochrony na ogół wyszczególnione są na rękawiczkach w formie prostych do rozszyfrowania piktogramów.

Jakie rękawice ochronne znajdziesz u dystrybutora z Polski?

Jednym z uznanych polskich producentów i dostawców przeróżnego rodzaju rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swoim asortymencie ma rękawiczki spełniające kryteria wszystkich wymienionych powyżej wcześniej kategorii. Są to m.in. rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wyprodukowane z mocnej stali nierdzewnej, które chronią dłoń i przedramię użytkownika, rękawice robocze pokryte lateksem, poliuretanem bądź nitrylem, cechujące się wyższą odpornością na ścieranie i które zauważalnie usprawniają chwytność, jak również rękawiczki z bawełny, które na co dzień wykorzystywane są w branży spożywczej lub jako wkład pod inne, cięższe rękawice, które mogłyby uszkodzić skórę. Rzecz jasna w asortymencie Global Food Hygiene nie brak też dużego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (też fasonu z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic nitrylowych i lateksowych niezbędnych w branży spożywczej, medycznej i kosmetycznej.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]