Biokominek – zamontujesz go wszędzie

19 września 2016

Zwykłego kominka nie sposób zamontować w dowolnym miejscu. Potrzebne będzie bowiem tak miejsce na kominek, jak i przewód odprowadzający dym. Ze względu na trudności z wykonaniem tego w blokach, na zamontowanie kominka są w stanie pozwolić sobie jedynie właściciele domów wolno stojących. Nie znaczy to jednak, iż z jego zalet będą korzystać tylko oni – kiedy mieszkamy w kamienicy, a marzymy o palenisku, możemy postawić na biokominek. Jak zbudowany jest taki gadżet? Jakie ma plusy?

Biokominek – czym jest zasilany?

W biokominku spalane jest paliwo w płynie, a nie drzewo. Paliwo do biokominka wytwarzane jest na bazie spirytusu – może mieć postać płynną albo półstałą. Te pierwsze dystrybuowane są w butelkach, z których nalewa się paliwo do zbiornika w biokominku, ostatnie zaś w opakowaniach do odmierzania lub puszkach, które umieszcza się w palenisku. Paliwa do biokominka często są również wzbogacone substancjami aromatycznymi, a to uprzyjemnia ich stosowanie.

Dlaczego warto postawić na biokominek?

Najważniejszym plusem używania biokominka okazuje się na pewno to, iż nie wytwarza on osadu oraz spalin. Dzięki temu nie trzeba podłączać go do instalacji kominowej, zbędne jest również ich mycie. Spirytus jest w stu procentach bezpiecznym paliwem, zaś jego prawidłowe stosowanie nie powoduje najmniejszego zagrożenia. Ze względu na to, iż nie wymaga instalacji, może być też na wiele sposobów przemontowywany przy zmianie aranżacji wnętrza.