bryczesy, spodnie bryczesy

Bryczesy – zapewnij sobie komfort jazdy

18 czerwca 2019

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, dużych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny w czasie jazdy. Istotne są też walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]