Bursztyn w biżuterii

14 maja 2016

kup biżuterię z bursztynem na stronie www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem zawsze jest modna – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak zaskakiwać – bursztyn należy przecież do najatrakcyjniejszych surowców, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki mogą dopasować się do wszystkich mód. Aby cieszyć się jej właściwościami, musimy o jantar właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam stworzony przez nas poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Bursztyn to niezwykle wrażliwy surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć miękką tkaniną, a następnie szczelnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianego pudełka. Musimy również pamiętać, by w pojedynczej paczce nie przechowywać dwóch wisiorków – mogą się przecież porysować.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Stara biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi niesamowite wrażenie, ale czas zostawił na niej swoje piętno. Jak ją odnowić? Próbując zrobić to bez pomocy znawcy, możesz tylko pogorszyć jej stan – powinieneś więc zwracając się do złotnika.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]