Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

15 grudnia 2018

W tym miejscu znajdziesz sztylpy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Są zatem polecane dżokejom z zawężonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]