Czemu warto kupić promiennik ogrodowy?

17 maja 2017

Jest cudowna noc. Najlepszy moment, żeby zaprosić przyjaciół i w ich gronie porozmawiać w ogrodzie. Impreza okazuje się nadzwyczaj udana, jednak jeden detal psuje wam samopoczucie – w pewnym momencie robi się zwyczajnie chłodno. Takie problemy znamy na pewno wszyscy – stały się one niestety nieodłącznym elementem imprez w ogrodzie i przytrafiają się nie tylko wiosną, ale też latem. Przed zimnem możemy chronić się wieloma sposobami – na przykład robiąc ognisko albo używając derek. Takie pomysły nie są jednak zbyt wygodne, a niekiedy też nieosiągalne. Z tego względu miłośnicy plenerowych spotkań dobrze postąpią wyposażając się w promiennik, który zapewni komfort nawet w chłodną noc.

Promienniki zewnętrzne

Promienniki zewnętrzne są inne od modeli, jakie wykorzystywane są w pomieszczeniach. Ich kształt umożliwia bardziej efektywne rozprowadzenie ciepła, dzięki czemu trafia w miejsce, w które chcemy. W przeciwieństwie do większości promienników wewnętrznych, modele zewnętrzne są wolno stojące i mobilne, dzięki czemu można zlokalizować je w wybranym punkcie. Wiele modeli, które dostępne są w handlu, cechuje się też niebanalnym designem, co powoduje, iż świetnie wkomponują się w wygląd naszego tarasu i będą jego świetną dekoracją. Ułatwia to różnorodność produkowanych obecnie promienników, wśród których wersje dla siebie wyszukają nawet najbardziej wybredni kupujący.

Czym napędzane są promienniki?

W handlu dostępne są zwłaszcza dwa rodzaje promienników. Jeden typ to promienniki na prąd, które, jak łatwo się domyślić, mogą być wykorzystywane jedynie w pobliżu kontaktów. Dużo bardziej mobilne są natomiast promienniki gazowe, w których pojemnik z gazem jest montowany w podstawie – możemy korzystać z nich właściwie w dowolnym punkcie. Dobrze również zaznaczyć, że tego typu promienniki nie generują najmniejszego ryzyka – jeżeli, oczywiście, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.