Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

7 stycznia 2022

Więcej informacji o drukarkach 3D.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, pracują między innymi w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i maszyny. Ocenia się, że używając drukarek 3D i drugich produktów Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny nawet o 90%. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w nowatorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się prostą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać tożsame prototypy, co jest szczególnie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w rozlicznych sektorach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest trwały oraz dokładny, a podczas procesu wydruku nie występują odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]