Grille Weber do ogrodu i mieszkania

18 czerwca 2016

Potrawy z grilla są mniej kaloryczne niż ich smażone odpowiedniki, a w opinii wielu – także znacznie smaczniejsze. Za zakupem grilla przemawia również unikalny klimat charakterystyczny dla przygotowywania na nich potraw. Właśnie z tego powodu grille cieszą się sporym uznaniem, a część z nas uważa je za najistotniejszą część wakacyjnych przyjęć lub kempingu. Jak więc wybrać grill który spełni nasze potrzeby? Bez wątpienia najważniejsza jest marka, która wykonała grill – kupno dobrego sprzętu gwarantuje nam brak trudności przy jego użytkowaniu. Jednym z najbardziej renomowanych wytwórców grillów jest Weber. Jakie modele znajdziemy w jego ofercie? Dlaczego warto wybrać grille Weber?

Grille Weber – zalety

Weber to marka z tradycją, której początki sięgają więcej niż sześćdziesiąt lat. Grille Weber zyskały uznanie z uwagi na niebanalny projekt i dużą wytrzymałość. Ważną nowością było zastosowanie pokrywy, która zarówno sprawia, że są ciekawsze estetycznie, jak i znacznie zwiększa ich możliwości – przez nią grill Weber możemy zamienić w piekarnik z termoobiegiem.

Grille Weber – typy

Z początku Weber produkował jedynie grille węglowe. Aktualnie jednak w ofercie firmy czekają także grille na prąd i na gaz. Ich zaletą będzie niewątpliwie to, iż z powodzeniem mogą być stosowane w domach – nie emitują wszak dymu. Modele firmy mamy szansę nabyć w oficjalnych punktach dystrybucji, w których profesjonalny sprzedawca pomoże nam wybrać najlepiej dopasowany model.