Grillowanie na gazie, czyli grille Broil King

1 czerwca 2017

Pierwsze słoneczne wiosenne dni skłaniają do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Chętnie wybieraną formą spotkań z bliskimi są przyjęcia mające miejsce w ogrodzie przy grillu. Na pewno wiele osób, które zamierzają kupić grilla, zastanawia się, jaki typ grilla kupić: klasyczny grill na węgiel czy może gazowy? Przyjrzyjmy się, jakie zalety mają grille gazowe firmy Broil King.

Grille Broil King – dlaczego warto je kupić?

Grille gazowe Broil King są bez wątpienia nadzwyczaj wygodne oraz proste w obsłudze. Rozpalenie grilla to kwestia zaledwie kilku sekund. Grille takie rozgrzewają się wyjątkowo szybko, znacznie szybciej niż węglowe. W efekcie można nie tylko od razu rozpocząć grillowanie, ale też cieszyć się ich smakiem dużo szybciej. Grille mają wbudowany termometr, który ułatwia kontrolowanie temperatury. Wielką zaletą grilli tego rodzaju jest brak popiołu – po skończeniu przyjęcia przy grillu pozostaje nam jedynie wyczyścić ruszt. Podkreślić trzeba, że nie pobrudzimy dłoni podczas jego rozpalania. Grille Broil King mają szereg dodatkowych funkcji, za sprawą których grillowanie jest ogromną przyjemnością. W ofercie znajdziemy grille do zabudowy oraz bez. Każdy model grilla ma zapalarkę oraz żeliwny ruszt. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w boczną kuchenkę – sprawia to, że możliwe jest również gotowanie.

Grille Broil King – jakie akcesoria do grillowania kupić?

Grillowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, jeśli zakupimy odpowiednie akcesoria do grillowania, które również oferuje firma Broil King. Wybór perfekcyjnie wykonanych akcesoriów jest naprawdę duży. Są pośród nich zarówno wyjątkowo proste akcesoria takie, jak szczypce z blokadą, łopatki do przewracania grillowanych produktów, stojaki ułatwiające opiekanie kurczaków czy kosze do grillowania ryb. Wśród akcesoriów do grillowania z pewnością na uwagę zasługują też kamienie do pizzy oraz akcesoria potrzebne do wyczyszczenia grilla. Fani własnoręcznie przygotowywanych wędlin oraz wędzonych ryb znajdą także specjalne żeliwne skrzynki do wędzenia i ogromny wybór wiórków wędzarniczych.