Jak wybrać najlepsze ostrza przemysłowe?

24 listopada 2017

Ostrza przemysłowe mają zastosowanie w wielu branżach. Poszukujesz bardzo dokładnych noży, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania? Przeczytaj nasz poradnik na temat różnego rodzaju narzędzi do cięcia różnych materiałów.

Ostrza przemysłowe – hakowe, segmentowe i trapezowe

Ostrza przemysłowe to narzędzia o dużym spektrum zastosowania – używane są w przemyśle papierniczym, w poligrafii, przerobie surowców wtórnych oraz wielu innych branżach. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów ostrzy przemysłowych – modele do regranulacji, noże hakowe, łamane, bez nacięć, jednostronne, prostokątne, proste, skalpele, a także do szyb. Produkty te cechują się różną geometrią krawędzi tnącej, są także bardzo dokładne, co umożliwia ich wykorzystanie do wielu celów. Używane są one w licznych przedsiębiorstwach przemysłowych, na przykład do cięcia plastiku, opakowań, włókien chemicznych, produktów spożywczych oraz innych artykułów.

Ostrza przemysłowe – jakość i bezpieczeństwo

Profesjonalne ostrza techniczne wykonane są z najlepszych komponentów, np. ze stali odpornej na korozję oraz negatywne działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej używa się do tego celu bardzo wytrzymałą stal nierdzewną, a powłoka niektórych ostrzy została dodatkowo wzmocniona warstwą utwardzającą. Wiele modeli można przymocować do paska, co zapewnia wygodę używania. Z kolei plastikowe magazynki ułatwiają używanie ostrzy oraz zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto także zwrócić uwagę na ostrza składane – są niezwykle poręczne i minimalizują prawdopodobieństwo przypadkowych skaleczeń.
Chcesz zainwestować w najlepszej jakości ostrza przemysłowe? Zaufaj sprawdzonym producentom o ugruntowanej pozycji na rynku.