Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

27 września 2019

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w kontenery otwarte

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]