Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

2 listopada 2019

Zamów kask jeździecki

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]