Kilka słów o środkach do impregnacji drewna na zewnątrz

4 lutego 2020

Dowiedz się, gdzie nabyć ług do drewna

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno to materiał, który nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec często stosowany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej odporny na zużycie i uszkodzenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w należyty sposób – myć przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]