Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

14 grudnia 2019

Kup kontenery

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, jak również zdemontowane elementy okien i drzwi – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]