Kupno pluszaków – czy to takie proste?

19 czerwca 2016

Urocze pieski, misie lub stworzenia wyjęte z fantastycznych krain. Któż z nas ich nie kocha? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, zaś zdaniem pedagogów, pluszaki okazują się dla nich czymś więcej niż normalną zabawką. Ich przyjemny dotyk ułatwia zasypianie oraz łagodzi straszne objawy nieobecności mamy. Pluszaki to również najlepsze wyjście, które spowoduje, że maluch poczuje się potrzebny – musi przecież zajmować się swoim mięciutkim przyjacielem. Warto jednak wiedzieć, że nie każdego pluszaka można dać maluchowi – istotny jest ich projekt, ale też surowce, z których zostały wykonane. Jak więc wybrać najlepszego pluszaka?

Z których materiałów muszą być wykonane pluszaki?

Przed laty właściwie wszystkie pluszaki można było bez zmartwień podarować dziecku. Obecnie jednak w sklepach dostępnych jest wiele produktów, które nie nadają się dla małych dzieci – są wszak wyprodukowane często z surowców, potrafiących wywoływać reakcje uczuleniowe. Warto więc sprawdzić, z którego surowca je wykonano – najlepiej sprawdzą się między innymi len, wełna czy molton, a także z syntetyczne tkaniny, mające niezbędne atesty i spełniające europejskie normy.

Oryginalne pluszaki

Skąd mieć pewność, że pluszak został zrobiony z odpowiednich materiałów? Powinniśmy kupować wyłącznie przytulanki produkowane przez uznane firmy – na pewno mają potrzebne certyfikaty. Jeszcze bardziej trafionym rozwiązaniem okażą się pluszaki z autorskich warsztatów – zwłaszcza dla osób, które chciałyby podarować ich dziecku niebanalny prezent różniący się od przemysłowo wytwarzanych zabawek.