kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

13 grudnia 2019

Również młodzieńcza skóra bez problemów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Dlatego tak istotne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do typu skóry oraz wieku. Na szczęście nie będzie to kłopotliwe, gdyż na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Najistotniejszym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – czynnik, który wiąże cząsteczki wody i tym samym uniemożliwia jej utratę, a poza tym czyni skórę delikatniejszą. Kosmetyki tego typu posiadają w składzie również tłuszcze nazywane ceramidami, które też powstrzymują utratę wody, gdyż zapełniają przestrzenie między komórkami skóry. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego skóry człowieka. We właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a przy tym pozwala substancjom odżywczym przeniknąć w głąb.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dopasuj do wieku i typu skóry

Kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka kategorii. Jednym z głównych kryteriów podziału sanowi wiek użytkownika, do którego kierowany jest konkretny kosmetyk. Przy jego wyborze należy także wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]