Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

19 lutego 2021

Jeśli szukasz mopa sznurkowego, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/yae7edat.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Niemal równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W trakcie czyszczenia większych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]