Nano impregnat do łazienki, kuchni i odzieży

28 maja 2017

Nano impreganty stają się coraz bardziej popularne i są stosowane w wielu dziedzinach życia. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem grzybów, kamienia czy wykwitów wapiennych. Do czego służą i czy warto je kupić? Czy możemy używać ich do stali?

Nano impregnat – zabezpieczają przed uciążliwymi osadami z wody

Współczesna nanotechnologia powoduje, że sprzątanie w domu staje się zdecydowanie prostsze. W sprzedaży dostępne są bowiem nano impregnanty, które wytwarzają na różnych materiałach mikroskopową warstwę – powstrzymuje ona rozwój roztoczy, rdzy i odpycha cząstki wody. Impregnaty hydrofobowe mające w składzie cząsteczki srebra znakomicie sprawdzają się w całym domu – można je wykorzystywać zarówno do okien, drzwi, jak i innych elementów. Efektywnie chronią przed uciążliwymi osadami z mydła, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sklepach znajdziemy impregnaty do plastiku, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania odzieży, namiotów, itd. Jakby tego było mało preparaty te są całkowicie bezpieczne dla materiałów i ekologiczne.

Nano impregnat – szeroki zakres wykorzystania

To jednak nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest o wiele większy. Produkty hydrofobowe chronią także elewacje przed pojawianiem się wykwitów wapiennych – można stosować je zarówno na piaskowiec, jak i granit. Warto podkreślić, że preparaty te chronią także produkty drewniane przed tłuszczem i czynnikami atmosferycznymi – np. działaniem słońca czy mchami. Nanotechnologia pielęgnuje ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne elementy wyposażenia wnętrz zdecydowanie dłużej pozostają estetycznie czyste. Przed użyciem preparatu należy oczyścić impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że produkt hydrofobowy zadziała efektywniej.