Opłaty likwidacyjne – odzyskiwanie

16 października 2016

Kancelaria przede wszystkim trudni się odzyskiwaniem opłat likwidacyjnych pobieranych wskutek zrezygnowania z polisolokat. Świadczy pomoc prawną zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Z pomocą kancelarii łatwiej odzyskać utracone pieniądze oraz rozwiązać podpisaną umowę tak, aby ominąć płacenia opłat likwidacyjnych.

Czym są polisolokaty?

Polisolokata znana również jako polisa inwestycyjna to świadczenie oferowane klientom jako produkt ubezpieczeniowy, choć ma głównie aspekt przedsiębiorczy – opłata za ubezpieczenie nie jest wcale wysoka i ustanawiana tylko po to, by umowa była zgodnie z prawem ubezpieczeniem, a nie tworem inwestycyjnym. Wiąże się ona z wysokim ryzykiem, o którym konsultanci finansowi z reguły nie informują, opisując polisolokatę jako bezpieczną inwestycję. Jak się jednak okazuje, kapitał ulokowany na polisolokatach jest wykorzystywany nieefektywnie, klient nie zyskuje, a traci. Dodatkowo klient nie jest w stanie odebrać zgromadzonych środków, ponieważ musi wtedy zapłacić tzw. opłaty likwidacyjne, które mogą sięgać nawet 100% zgromadzonej kwoty. Możemy więc nadal uiszczać regularne składki, mimo że nie przynoszą zysków lub zerwać umowę o polisolokatę i utracić wszystko.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Kancelaria oferuje pomoc w odzyskaniu opłat likwidacyjnych pobranych przez ubezpieczającego przy zerwaniu umowy. Zapewnia wnikliwe doradztwo i kompleksowe przeprowadzenie procesu prawnego w całości, na wszystkich jego etapach. Posiadając bogate doświadczenie, jest w stanie podjąć stosowne kroki i sprofilowane na osiągnięcie celu działania. Reprezentuje klienta zarówno w przedsądowych negocjacjach jak i w sądzie. To pomoc prawna najwyższej jakości.