Paska do rąk – usuń szybko uporczywe zabrudzenia ze skóry dłoni

2 października 2021

Chcesz zamówić pastę do rąk? Sprawdź verdeavis.pl.

Rzemieślnicy, kominiarze, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych czy pracownicy warsztatów samochodowych – to zaledwie niektóre z grup zawodowych mających styczność z substancjami, które trudno usunąć ze skóry. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju sadze, smary, oleje, farby, jak również, w nieco mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do zapewnienia im środków czystości umożliwiających eliminację takich pobrudzeń. Najbardziej efektywne są w takim przypadku pasty BHP.

Pasty BHP – działanie i ich składniki?

Pasta do rąk odróżnia się od innych środków czyszczących stosowanych na co dzień w zwykłych domach. Zważywszy na fakt, że jest używana do usuwania niezwykle uporczywych zabrudzeń, musi cechować się odpowiednimi właściwościami trącymi. To dlatego producenci past tego rodzaju wzbogacają je o specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, które usuwają brudzące substancje z zagłębień w skórze. Zarówno preparaty myjące stosowane w paście do mycia rąk, jak i zabrudzenia, które one usuwają, oddziałują drażniąco na skórę. Dobrze więc, aby pasta zawierała też substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Komu przyda się pasta BHP do rąk?

Jak już wspomnieliśmy, pasta do mycia rąk ma zastosowanie zazwyczaj w zakładach usługowych, przemysłowych i rzemieślniczych. Bez wątpliwości przyda się także w gospodarstwa domowych – będzie niezastąpiona w trakcie porządków lub w przydomowym warsztacie majsterkowicza. W takich sytuacjach należy sięgnąć po niewielkie opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Zakłady i warsztaty do wyboru mają z kolei bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kilogramów preparatu.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]