Nie tylko misie – ulubione pluszaki najmłodszych

Pieski, króliki i zwierzątka egzotyczne – jaki pluszak dla dziecka?

29 września 2020

Pluszak to dla dziecka bez wątpienia coś więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako kompan codziennych czynności, ale nade wszystko zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, jeśli w pobliżu brak dziadków czy rodziców.

Pluszowe przytulanki we wczesnym okresie życia dziecka wspierają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Dzięki nim maluchy uczą się pokazywać swoje emocje oraz tego, czym jest potrzeba opieki nad drugą osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastową myślą jest najczęściej miś. Niemniej jednak świat tych zabawek jest niesłychanie szeroki i znajdziemy w nim mnóstwo innych pluszowych zwierzaków, które maluchy błyskawicznie polubią.

Pluszaki – zwierzęta znane dziecku z codziennego życia

W trakcie spacerów z opiekunami maluchy błyskawicznie spostrzegają, że niektóre dzieci pojawiają się w towarzystwie psów, a nieraz także kotów. Podobnie wizyty u znajomych mających domowych pupili wzbudza u najmłodszych zaciekawienie zwierzakami i marzenie bycia właścicielem swojego. I choć koty oraz psy to niesamowita odpowiedzialność, może na nią przyszykować malucha właściwa zabawka.

Galeria Bukowski - pluszowe misie, króliki i pieski

Galeria Bukowski – pluszowe misie, króliki i pieski

Psy

Pluszowe pieski sprzedawane w Galerii Bukowski to maskotki wzorowane na wyglądzie rzeczywistych ras, m.in. pudla. Ich sierść, której długość dopasowana jest do rasy pieska, jest bardzo puszysta i miła w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wyprowadzanie pluszowego czworonoga na spacer albo karmienie o określonych porach, co sprawi, że po pewnym czasie nauczy się systematyczności i należytej opieki nad swoim przyszłym, prawdziwym zwierzątkiem.

Kotki

Inne kochane przez dzieci pluszaki wzorowane na zwierzątkach domowych to kotki oraz króliczki, przy czym te drugie cieszą się ogromną popularnością, przede wszystkim wśród dziewczynek. Charakterystyczną cechą oryginalnych pluszowych kotów uszytych w Galerii Bukowski są ich wąsy, które w odróżnieniu do większości maskotek nie są zrobione z tworzywa sztucznego, a z delikatnego sznurka. Podobnie ich uśmiechy oraz noski są wyszywane nitką. Pluszowe kotki szyte są w dwóch rozmiarach – te mniejsze posiadają cechy kociątek, a większe – dorosłych kotów. Różnicę daje się zauważyć nie tylko po mordkach zabawek, ale także po ich sylwetce.

Króliki

Pluszowe króliki to z kolei linia zabawek, w której nie tylko dzieci, ale także nastolatki, wypatrzą swojego ulubieńca. Maluchy ubóstwiają miękkie króliki Kanini, z długimi, zwisającymi uszami i okrągłymi brzuszkami. Z królików tych można stworzyć kompletną rodzinkę, bo szyte są one w dwóch wielkościach – 25 i 15 cm. Chłopcy zapewne pokochają króliczych kompanów z elegancką kokardką u szyi, a dziewczynki duże i małe króliczki z serii Princess. Z kolei starsi, którzy wierzą, że króliki dają szczęście oraz harmonię, mogą uczepić do pęku kluczy maleńki mięciutki breloczek.

Pluszowe egzotyczne zwierzątka

Inną grupą pluszaków są te, przypominające egzotyczne zwierzęta. Maluchy mogą otworzyć w swoim pokoju puchate ZOO, w którym zamieszkają np. słonie bądź pingwiny, i tak spędzać wiele dni na zabawie z rówieśnikami. Sporo lubianych przez dzieci pluszaków to też zwierzęta kojarzące się z życiem na wsi, np. rezolutne świnki, oraz te zamieszkujące lasy, jak lisy bądź sowy. Te ostatnie są znakomitym prezentem dla siedmiolatków rozpoczynających naukę w szkole. Sowy są bowiem uosobieniem oświaty i – ustawione na blacie biurka – będą emocjonalnym wsparciem dla młodych uczniów.

Stawiaj na zabawki bezpieczne i wysokiej jakości

Wybierając maskotki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na samo ich wzornictwo, ale również to, czy są bezpieczne oraz jakość ich produkcji. Pluszaki dla maluchów winny obligatoryjnie spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być mocne, a materiał, z którego są wyprodukowane, nie może uczulać. Rodzic musi również zweryfikować, czy pluszak nie ma niewielkich, plastikowych części, które mogłyby się poluzować i być połknięte przez dziecko.