Podstawowe informacje o butach jeździeckich

26 grudnia 2019

Więcej szczegółów o butach do jazdy konnej

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Oczywiście nie może to dziwić – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, jak również trening dobrej postury. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na psychikę: likwiduje stres, zwiększa poczucie odpowiedzialności oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. By jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Odróżnia się 2 główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania sińców i otarć. Sztyblety są o wiele tańsze, jednakże nabywając je powinno się nie zapominać o tym, żeby wyposażyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty jeździeckie?

W trakcie wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego są one wyprodukowane. W sklepach znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, mimo to opłaca się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca wypada nieco gorzej, ale jej walorem jest niższa cena.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]