Powrót tradycyjnych przytulanek

24 czerwca 2016

Świetnie się prezentują, rozbudzają wyobraźnię i mają wiele innych atutów. Przytulanki – bo o nich mówimy – to w oczach wszystkich czytelników symbol dzieciństwa. Jak się okazuje, cenią je także terapeuci, którzy zaobserwowali fakt, iż te zabawki świetnie zastępują obecność mamy podczas pierwszych wieczorów bez nich, zaś w późniejszym okresie okazują się ich pierwszym kumplem i są przydatne w nauczeniu dziecka odpowiedzialności. Przytulanki są różnorodne dziś bardziej niż kiedyś – na rynku znajdziemy mnóstwo ich rodzajów, jednak nie wszystkie będą dla malucha jednakowo bezpieczne. Jak więc wybrać te właściwe?

Jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni na przytulanki?

Wielu z nas myśli, iż wszystkie przytulanki sprzedawane na rynku są bezpieczne dla ich malucha. To błąd, bo najprostsze maskotki wykonuje się często z materiałów, które nie będą miłe w dotyku, a u poszczególnych maluchów potrafią powodować zmiany uczuleniowe. By tego uniknąć, warto wybierać przytulanki zrobione z hipoalergicznych materiałów (między innymi bawełny czy polaru) lub syntetycznych surowców, mających właściwe atesty i spełniające europejskie normy.

Jak wybrać odpowiednie przytulanki?

Oczywiście ważny jest tak sam surowiec, jak i wygląd przytulanki. Wiele dostępnych w sklepach maskotek imituje bohaterów ze szczególnie popularnych wśród najmłodszych kreskówek, ale warto postawić na niebanalne, ręcznie robione przytulanki z tradycyjnych pracowni. Przywodzą one na myśl pluszaki, jakie sporo czytelników pamięta z czasów przedszkola, a poza tym są zazwyczaj znacznie staranniej wykonane niż wytwarzane masowo zabawki dostępne w marketach.