Poznaj marki najlepszych profesjonalnych skanerów 3D

19 września 2022

Jeśli chcesz zamówić skanery 3D, koniecznie wejdź na cadxpert.pl.

Oferta firmy CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt od wymienionych niżej producentów:
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan,
– RS SCAN – profesjonalne, ortopedyczne skanery 3D,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych.

Skanery 3D Shining – urządzenia od nowatorskiego producenta

Firma Shining 3D już od ponad dekady (a dokładnie od 2004 r.) produkuje najwyższej jakości sprzęt do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D wyróżnia się innowacyjnością, jest również autorem licznych patentów – do 2015 r. sfinalizowali ich łącznie kilkaset (m.in. na oprogramowanie i wzory). Skanery 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w budownictwie, medycynie, edukacji i szeregu innych sektorach przemysłu. Sprzęt Shining 3D dąży do obniżenia nakładów na produkcję, a przy tym podniesienia jakości oraz podwyższenia wydajności.

Skanery 3D Degree of Freedom – zalety linii Swing, Edge i Freedom

Skanery 3D firmy DOF dzielą się na 3 kolekcje:
– Edge – to linia urządzeń, które charakteryzują się precyzją oraz szybkością. Z wykorzystaniem aż sześciu metod skanowania do wyboru można jeszcze staranniej dopasować możliwości sprzętu do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej linii są proste w obsłudze, efektywne oraz gwarantują dużą precyzję skanów. Umożliwiają skanowanie również obszarów o utrudnionym dostępie (jak przykładowo wycisku dentystycznego), toteż są stosowane w dentystyce oraz implantologii.
– Swing – produkty z tej kolekcji wyróżniają się konstrukcją (przypominają literę L), dwiema kamerami, prostą obsługą oraz dużą wydajnością i szybkością pomiarów. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są też skanery 3D HD – wykorzystane w nich aparaty o dużej rozdzielczości gwarantują skany w jakości HD.
– Freedom – ta linia produktów jest najprecyzyjniej działająca i najszybsza. Przy użyciu technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest bardzo dokładny. Szybkie działanie, prosta i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne zalety urządzeń z linii Freedom.

Skaner 3D Tiger firmy RS SCAN dla ortopedów i producentów obuwia

Trzecia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to asortyment marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym cechuje się ten sprzęt? Wyjątkową prędkością pracy – proces skanowania zajmuje maksymalnie 15 sekund. Zastosowanie aż 9 kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze gwarantuje idealne odzwierciedlenie przedmiotów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest skierowane przede wszystkim do rehabilitantów, ortopedów oraz producentów obuwia. Jego dokładność w działaniu jest stosowana do odwzorowywania wkładek, stóp czy butów.

Skanery 3D – jaka jest ich cena?

Skan 3D oraz druk 3D bez ustanku się rozwijają, za rozwojem idzie zaś wykorzystanie coraz to nowszych technologii oraz materiałów. To sprawia, iż skanery 3D i ich koszt stopniowo obniżają się. Jeszcze niedawno były to urządzenia, które kupowały wyłącznie największe korporacje, w dzisiejszych czasach profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet nieduże przedsiębiorstwo. sklepie CadXpert podstawowe modele skanerów 3D dostępne są już od 7 tys. złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie o wadze 2.5 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa dokładnie, szybko, a przy tym odwzorowuje wszelkie detale.

Kupujesz skaner 3D? Skorzystaj z porady ekspertów CadXpert

Czy lepiej zamówić wysokiej klasy skaner 3D w sklepie internetowym czy stacjonarnym? Za zakupami przez internet przemawia nieograniczony czas, by odpowiednio przemyśleć wybór sprzętu dostosowanego do naszych potrzeb, jak również opcja wykonania ich o dowolnej godzinie. Zalety zakupów stacjonarnych? Sposobność obejrzenia urządzeń na żywo i skorzystanie z porady specjalistów. Ale jedno z drugim da się łączyć – można wybrać przez internet wstępnie jakieś urządzenie, a w następnej kolejności umówić się (przy pomocy formularza kontaktowego, mailem czy telefonicznie) na spotkanie w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to duża inwestycja, dlatego najlepiej decydować na jego kupno w oparciu o merytoryczne wsparcie konsultantów CadXpert. Po sprzedaży CadXpert gwarantuje pełną obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z posługiwania się urządzeniem, jak również pomoc techniczną.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]