kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo

Poznaj ofertę alternatyw dla kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

22 stycznia 2023

Technika parzenia kawa w kapsułkach została opracowana ponad cztery dekady temu temu i za czasem zdobyła sobie kolejnych zwolenników. Ten wygodny proces pozwala na przygotowanie kawy wysokiej jakości niezwykle prostą metodą – trzeba umieścić kapsułkę z kawą w zasobniku w ekspresie, napełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po kilkunastu sekundach można rozkoszować się świeżo parzoną kawą.

Kawy single origin z Nikaragui i Kolumbii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez zmuszało klientów do zaopatrywania się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie dostępnych jest w sklepach – również w naszym kraju – sporo ich zamienników. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw speciality, a więc tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, że pochodzi z jednej uprawy, gatunku oraz zbioru. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, bowiem ma na niego wpływ wiele przeróżnych elementów, na przykład konkretne warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Łączenie kaw speciality z dodatkami aromatyzującymi lub mlekiem zagłusza ich unikatowe nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Kolumbii i Nikaragui (arabika). W tych kawach wyraźnie wyczuwalne są naturalne nuty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w biurach lub hostelach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczny – przeważnie zamyka się w przedziale 1,10-1,40 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilka razy tańsza aniżeli identyczny napój serwowany w kawiarniach na mieście lub na stołówkach w biurze. Przystępne ceny oraz nowoczesny design ekspresów na kapsułki powodują, iż z roku na rok częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Z ich pomocą podamy znajomym wysokiej jakości napój w trakcie weekendowych spotkań, a jednocześnie sami będziemy mogli radować się kubkiem takiej kawy na co dzień, bez strachu o duże koszty. Jeśli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy uprzednio czy będą pasować do posiadanego przez nas sprzętu.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]