Przeczytaj, jakie powinny być misie dla niemowląt.

24 stycznia 2018

Misie to uniwersalne zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Zastanawiasz się, jaki upominek kupić niemowlęciu? Postaw zabawki przyjazne dla niemowląt. Miękki miś przytulak jest idealnym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, czy przygotowano go zgodnie z europejskimi standardami.

Misie dla niemowląt – metoda hand-made

Decydując się na zakup pluszaka dla maluszka musimy mieć pewność, że upominek wytrzyma nawet najbardziej intensywną eksploatację – dzieci często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi przytulankami i wszędzie je ze sobą zabierają. Wysokiej jakości miś zaprojektowany dla niemowląt od 6 miesiąca życia będzie miał oznaczenie CE, które gwarantuje najwyższą jakość – to najbardziej istotne kryterium, na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu prezentu. Należy też zweryfikować czy materiały, z których uszyto sierść niedźwiadka nie będą uczulać delikatnej skóry dziecka. Innym ważnym czynnikiem jest design – metoda hand-made użyta przy produkcji zabawki zapewnia o niepowtarzalności każdej zabawki.

Miś przytulak – sprawdź, czy zabawkę można uprać

Zwróć uwagę na to, czy pluszaka można wyprać w pralce w razie zabrudzenia – zwłaszcza, jeśli zależy Ci, aby stał się on najlepszym przyjacielem maluszka. Trzeba też ustalić, czy po praniu materiał wypełniający niedźwiadka szybko wyschnie. Renomowani producenci przytulanek używają najwyższej jakości przyjemnych w dotyku materiałów, które mają przetrwać zarówno mocne ściskanie, jak i regularne czyszczenie. Innym niezmiernie ważnym elementem porządnie wykonanej zabawki są specjalne kulki znajdujące się wewnątrz, które powodują, że maskotka stabilnie stoi i dzięki temu rzadko będzie wypadać z objęć śpiącego maluszka.